Donald Trump odwołuje wizytę w Londynie

0

Donald Trump zrezygnował z planowanej na luty wizyty w Londynie, gdzie miał wziąć udział w otwarciu nowej amerykańskiej ambasady.

Donald Trump w swoim stylu poinformował na Twitterze, że nie weźmie udziału w otwarciu wartej £750 mln ambasady.

Prezydent USA napisał: “Powodem, dla którego odwołałem moją podróż do Londynu, jest to, że nie jestem wielkim fanem administracji Obamy, sprzedając prawdopodobnie najlepiej zlokalizowaną i najlepszą ambasadę w Londynie za “orzeszki”, tylko po to, by zbudować nową w gorszej lokalizacji za 1,2 miliarda dolarów. Zła umowa. Chcieli abym przeciął wstęgę – NIE! ”

Prezydent Trump miał przyjechać na otwarcie już w przyszłym miesiącu, ale zastąpi go amerykański Sekretarz Stanu Rex Tillerson.

Nowy budynek ambasady USA w Londynie. (Zdjęcie: Flickr/usembassylondon)

Nie oznacza to, że plany wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Wielkiej Brytanii zostały całkowicie odwołane. Downing Street zapewnia, że do takiej wizyty ma dojść, ale póki co odkłada to jak tylko może w czasie.

Wielu brytyjskich parlamentarzystów domaga się, aby oferta wizyty w Wielkiej Brytanii dla prezydenta USA została wycofana. Ma to związek z represjami wobec imigracji z większości krajów muzułmańskich i promowanie skrajnie prawicowej grupy Britain First na Twitterze.

Istnieje także spore prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że gdyby amerykański prezydent przyjechał do Wielkiej Brytanii doszłoby do masowych protestów.