Janowicz odpada w trzeciej rundzie turnieju na kortach Wimbledonu

0
59

Jerzy Janowicz przegrał swój pojedynek z Francuzem Benoit Paire’em i odpada już w trzeciej rundzie Wimbledonu.

Niestety polski tenisista nie utrzymał dobrej dyspozycji sprzed 2 dni kiedy pokonał Lucasa Pouille i przegrał z Paire’em 2:6, 6:7 (3-7), 3:6.

Polak miał okazje na przełamanie, ale w drugim gemie zmarnował wszystkie trzy okazje. Chwilę później Francuz objął prowadzenie w spotkaniu.

W późniejszym etapie spotkania Janowicz stawiał większy opór rywalowi, ale kolejną partię również przegrał. Przy stanie 6:5 Polak miał nawet piłkę setową, ale nie wykorzystał jej i w tie-breaku nie był w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanemu przeciwnikowi.

W trzecim secie znów szansę na przełamanie miał Janowicz ale ponownie jej nie wykorzystał. Paire z kolei wykorzystał swoją szansę na przełamanie podobnie jak pierwszą piłkę meczową.

Spotkanie trwało 1 godzinę i 42 minuty, a Polak po raz trzeci w karierze odpada w 3 rundzie Wimbledonu. Najdalej jak dotąd zaszedł w 2013 roku, gdy osiągnął półfinał.