Najnowsze badania wskazują, że co czwarta pielęgniarka w Wielkiej Brytanii jest otyła, co zwiększa ryzyko przewlekłych chorób.

Autorzy najnowszych badań wskazują, że otyłość i powiązane z nią problemy zdrowotne są główną przyczyną absencji chorobowej w NHS, a najnowsze wyniki badań są bardzo niepokojące.

Badania ujawniły także, że 1 na 3 niezarejestrowanych opiekunów, takich jak pracownicy domów opieki i asystenci pielęgniarek i pielęgniarzy, mają indeks masy ciała BMI powyżej 30, co oznacza, że są otyli.

Naukowcy z London South Bank University i Edinburgh Napier University przeanalizowali dane 20,000 dorosłych, którzy brali udział w ankiecie “Health Survey for England”. Wśród 422 pielęgniarek, 25,1% miało BMI ponad 30.

Otyłość wiąże się ze zwiększonym ryzykiem chorób układu mięśniowo-szkieletowego i chorób psychicznych, a także ryzykiem zachorowania na raka, chorób serca i cukrzycy.

Pielęgniarek broni Kim Sunley z Royal College of Nursing, która twierdzi że czasami pielęgniarki odżywiają się niezdrowo z powodu długich godzin pracy i stresu. Zaznacza jednak, że RCN już podjął kroki mające pomóc pielęgniarkom dokonywać zdrowszych wyborów żywieniowych.