Jerzy Janowicz pokonał w drugiej rundzie turnieju wielkoszlemowego w Wimbledonie rozstawionego z numerem 14. Francuza Lucasa Pouille’a.

W trwającym 2 godziny i 45 minut spotkaniu Janowicz wygrał 7:6 (7-4), 7:6 (7-5), 3:6, 6:1 i awansował do 3 rundy turnieju.

Była to druga konfrontacja tych tenisistów. W 2015 roku w 1/8 finału turnieju w Sankt Petersburgu Francuz wygrał 7:6 (10-8), 7:6 (7-1).

W ostatnim czasie polak zmagał się z kontuzjami, po czym walczył o powrót do zdrowia. W efekcie spadał w światowym rankingu i obecnie jest 141.

Rywalizując w środę na korcie nr 3 Janowicz udowodnił, że niedawne zwycięstwo nad Bułgarem Grigorem Dimitrowem w Stuttgarcie było zapowiedzią jego powrotu do najlepszej dyspozycji.

Polak grał mądrze, skutecznie i często nieprzewidywalnie. Posyłał skuteczne skróty, by po chwili zapunktować zagraniem po skosie w róg kortu, często podchodził też do siatki.

Po zakończeniu spotkania pobiegł na środek kortu, następnie uklęknął i pocałował nawierzchnię. Na koniec ukłonił się publiczności w czterech kierunkach świata.

Janowicz o awans do czołowej 16-stki tegorocznej edycji londyńskiej imprezy powalczy z 46. na światowej liście Francuzem Benoit Paire’em.