14 C
Southampton,uk
poniedziałek, Wrzesień 24, 2018
Strona główna FEATURED Julia Skripal odrzuciła pomoc ambasady rosyjskiej w pierwszym oświadczeniu po wyjściu ze...

Julia Skripal odrzuciła pomoc ambasady rosyjskiej w pierwszym oświadczeniu po wyjściu ze szpitala

281
0

Julia Skripal wydała w środę oświadczenie za pośrednictwem policji, w którym poinformowała, że odrzuciła ofertę pomocy konsularnej ze strony Rosji.

33-latka, która została w poniedziałek wypisana ze szpitala i przewieziona w bezpieczne miejsce powiedziała, że ​​jej ojciec jest “wciąż poważnie chory”. W oświadczeniu wydanym przez policję stwierdziła, że ​​nie jest jeszcze wystarczająco silna, aby przeprowadzić pełny wywiad w mediach.
Odniosła się także do rewelacji swojej kuzynki Victorii Skripal słowami “nikt nie mówi za mnie ani za mojego ojca”.
Kobieta zaznaczyła także, że jej życie jest “zupełnie inne niż to, które skończyło się miesiąc temu”, a także podziękowała służbom medycznym szpitala rejonowego w Salisbury i policji za ich wsparcie.
“Mam do dyspozycji specjalnie przeszkolonych oficerów, którzy dbają o mnie i wyjaśniają mi procesy dochodzeniowe, które są podejmowane. Mam dostęp do przyjaciół i rodziny, i zostałam poinformowana o konkretnych kontaktach w rosyjskiej ambasadzie, która uprzejmie zaoferowałą mi swoją pomoc w każdy możliwy sposób. W tej chwili nie chcę korzystać z ich usług, ale jeśli zmienię zdanie, wiem, jak się z nimi skontaktować.”
Julia odniosła się także do wypowiedzi swojej kuzynki Victorii Skripal, która ostatnio udzieliła szeregu wywiadów dla rosyjskich i światowych mediów: “Dziękuję mojej kuzynce Viktorii za jej troskę o nas, ale proszę, aby mnie nie odwiedzała, ani nie próbowała się ze mną skontaktować przez jakiś czas.”
Ambasada Rosji stwierdziła, że ​​wątpi w to, że oświadczenie należy do Julii i stwierdziła, że jego publikacja przez Met Police ​​zamiast dać odpowiedzi stawia nowe pytania.

4 marca bieżącego roku Skripalowie padli ofiarą ataku w Salisbury, w wyniku którego stracili przytomność po kontakcie ze środkiem paralityczno-drgawkowym typu Nowiczok.

Brytyjskie władze oskarżyły o próbę ich zabójstwa Rosję, co doprowadziło do najpoważniejszego kryzysu dyplomatycznego w relacjach między oboma państwami od zakończenia zimnej wojny.

Sergiej Skripal nadal przebywa w szpitalu ale jego stan się poprawia.

 

 

 

 

 

 

Bądź na bieżąco, polub nas na Facebooku!