Paul Golding, lider organizacji Britain First i jego zastępca, Jayda Fransen zostali skazani przez sąd magistracki w Folkestone na karę pozbawienia wolności za prześladowanie muzułmanów.

Golding i Fransen zostali aresztowani 10 maja zeszłego roku w związku ze śledztwem dotyczącym dystrybucji ulotek i filmów online, podczas procesu toczącego się w sądzie w Canterbury.

Sprawa dotyczyła trzech mężczyzn i nastolatka, którzy zgwałcili 16-letnią dziewczynę w Ramsgate w hrabstwie Kent. Golding i Fransen rozpoczęli wówczas, jak określił sędzia, “kampanię polityczną” wymierzoną w muzułmanów, których nazywali gwałcicielami i pedofilami.

Sędzia Justin Barron uznał Fransen winną trzech stawianych jej zarzutów, skazując ją na 36 miesięcy więzienia. Paul Golding został uznany winnym jednego zarzutu i skazany na 18 tygodni więzienia.

Wydając wyroki sędzia powiedział, że nie miał wątpliwości, że “ich celem było wykorzystanie faktów sprawy w Canterbury dla własnych celów politycznych. Była to kampania mająca zwrócić uwagę na rasę, religię i imigranckie pochodzenie oskarżonych”.