Bomba przyczyną ewakuacji lotniska w Londynie

0

Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziony w Tamizie spowodował zamknięcie lotniska London City Airport i ewakuację okolicznych budynków.

W niedzielę, podczas prac w doku imienia króla Jerzego V związanych z planowanym powiększeniem lotniska London City Airoprt, pracownicy natknęli się na niewybuch z czasów II wojny światowej.

O godzinie 22:00 podjęto decyzję o zamknięciu lotniska, a policja wyznaczyła strefę bezpieczeństwa i ewakuowała mieszkańców z okolicznych budynków.

Na czas przeprowadzanej przez policję  i Royal Navy operacji usunięcia bomby, ewakuowanym mieszkańcom zapewniono tymczasowe lokum. Zamknięto również wszystkie okoliczne drogi, a policja informuje kierowców, aby kierowali się objazdami.

Lotnisko, które spodziewało się obsłużyć dziś 16,000 pasażerów pozostanie zamknięte przez cały poniedziałek, a wszystkie zaplanowane na dzisiaj loty zostały  odwołane.

Bombę odnaleziono w ramach prac związanych z planowaną ekspansją lotniska. Warta 400 mln funtów inwestycja ma pozwolić od 2025 roku obsłużyć rocznie 2 mln pasażerów (obecnie 4,5 mln) i 30,000 lotów więcej.