Takie mecze pamięta się na lata! Polska pokonała Czarnogórę i melduje się na mundialu

0
20

Biało-Czerwoni po niezwykle dramatycznym meczu pokonali Czarnogórę 4:2 i z pierwszego miejsca w grupie awansowali na Mistrzostwa Świata w Rosji w 2018 roku.

W tym meczu było wszystko. Gole, dramaturgia, zwroty akcji i radość ze zwycięstwa. A to wszystko w zaledwie… 5 minut.

Ale od początku. Aby awansować na mundial, wystarczył remis z Czarnogórą. Jednak jeżeli chcieliśmy być losowani z pierwszego koszyka to w ten mecz należało wygrać.

Plan w pierwszej połowie był realizowany zgodnie z założeniami. Po 6 minutach meczu gola strzelił Krzysztof Mączyński, a 11 minut później prowadzenie podwyższył Kamil Grosicki.

Czarnogóra poza kilkoma niecelnymi strzałami niewiele zrobiła aby zagrozić Polakom i na przerwę schodziliśmy kontrolując spotkanie. Jednak druga połowa spotkania już tak gładko nie przeszła.

W zaledwie kilka minut Czarnogórcy odrobili dwie bramki i gdy w 83. minucie Żarko Tomasević wyrównał na narodowym zrobiło się cicho jak w kościele. Na szczęście Polacy mają Roberta Lewandowskiego, który odzyskał prowadzenie już w 84 minucie, po błędzie obrońcy Czarnogóry.

3 minuty później niefortunnie interweniował zawodnik gości Filip Stojoković i zaliczając samobójcze trafienie ustalił wynik spotkania na 4:2 dla Polski.

Koniec eliminacji. Po 12 latach jedziemy na mundial!

Polska – Czarnogóra 4:2