Mężczyzna, który napadł na 100-letnią Polkę w Derby aresztowany pod zarzutem morderstwa

0
1254

Funkcjonariusze prowadzący śledztwo w sprawie śmierci 100-letniej Zofiji Kaczan w Derby, aresztowali 39-letniego mężczyznę pod zarzutem morderstwa.

Zofija Kaczan zmarła w środę rano w wyniku obrażeń jakich doznała w poniedziałek 28 maja, w tym złamania karku i złamania kości policzkowej.

100-letnia Polka została napadnięta w drodze do kościoła i skradziono jej torebkę, w której kobieta miała około 1 tys. funtów na rachunek za energię.

Po napadzie zdołała jeszcze o własnych siłach dotrzeć do polskiego kościoła, w ręce nadal trzymając urwany uchwyt od torebki.

Po przewiezieniu kobiety do szpitala policja poinformowała, że jej stan nie zagraża życiu, jednak ostatecznie kilka dni później zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

Jeszcze przed śmiercią pani Kaczan, policja hrabstwa Derbyshire poinformowała, że w związku ze sprawą aresztowano 39-letniego mężczyznę, który po przesłuchaniu został zwolniony z aresztu, ale pozostaje obiektem toczącego się śledztwa.

Teraz policja zmieniła kwalifikację czynu z rabunku na morderstwo i ponownie aresztowała 39-latka.

Foto: Derbyshire Police

Funkcjonariusze prowadzący śledztwo proszą o kontakt świadków, którzy widzieli w okolicy miejsca zdarzenia srebrnego Seata Leon. Samochód został porzucony 2 dni później 30 maja na parkingu przy Jackson Street w Stockbrook.

“Prosimy o kontakt każdego kto może mieć informacje o kierowcy tego pojazdu, lub ma zapis z kamery samochodowej, na którym jest widoczny samochód o rejestracji SL02 KVZ” – apeluje policja.

Foto: Derbyshire Police

Pani Kaczan osiadła w Wielkiej Brytanii po zakończeniu II wojny światowej wraz z mężem, który służył w polskim regimencie w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu otrzymał prawo stałego pobytu i rozpoczął pracę w fabryce Rolls Royce’a. Niestety zmarł blisko dekadę temu.

W kwietniu, w swoim domu w Derby Sophia Kaczan obchodziła hucznie swoje setne urodziny.

Jeśli posiadasz informację w tej sprawie, skontaktuj się z policją pod numerem 101 podając numer referencyjny sprawy 18*243815, lub anonimowo z Crimestoppers pod numerem 0800 555 111.