Mężczyzna otruty Nowiczokiem w Amesbury odzyskał przytomność

0

45-letni Charlie Rowley, który 10 dni temu został przewieziony do szpitala po zatruciu środkiem Nowiczok, odzyskał przytomność.

Brytyjczyk jest przytomny, ale jego stan lekarze określają jako krytyczny, lecz stabilny – poinformował we wtorek szpital w Salisbury.

– Widzimy niewielką, ale istotną poprawę stanu zdrowia Charliego. który jest w stanie krytycznym, ale stabilnym i jest świadomy – powiedziała Lorna Wilkinson, dyrektor pielęgniarstwa w szpitalu w Salisbury.

– Charlie nadal jest bardzo chory i wymaga specjalistycznej opieki przez całą dobę -dodała.

Partnerka Charliego, 44 letnia Dawn Sturgess, która także został wystawiona na działanie Nowiczoka, zmarła w niedzielę w szpitalu w Salisbury.

O śmierci kobiety poinformował Scotland Yard, który rozpoczął teraz śledztwo w sprawie morderstwa.

Policja została w sobotę 30 czerwca wezwana do domu przy Muggleton Road w Amesbury, gdzie 44-letnia Dawn Sturgess straciła przytomność i została przewieziona do szpitala.

Później tego samego dnia źle poczuł się również jej partner 45-letni Charlie Rowley, a późniejsze badania potwierdziły zatrucie Nowiczokiem, tym samym środkiem, jakim w marcu zostali celowo otruci Siergiej Skripal i jego córka Julia.

Skripalów udało się jednak uratować i po wielu miesiącach w szpitalu zostali wypisani i znajdują się pod opieką brytyjskich służb.