Narkomani będą dostawać heroinę na receptę, żeby przestali kraść

0

Według najnowszego projektu, narkomani z West Midlands będą otrzymywać darmową heroinę, aby zmniejszyć ilość popełnianych przez nich przestępstw.

W ramach programu, osoby uzależnione, którym nie udało się wyjść z nałogu będą mogły otrzymać swoją dawkę narkotyków w kontrolowanych i sterylnych warunkach.

Ma to na celu powstrzymanie przestępczości związanej z narkotykami jak kradzieże i włamania jakich dopuszczają się osoby uzależnione, aby zdobyć środki na zakup narkotyków.

Kolejną sprawą jest odcięcie dopływu pieniędzy na czarny rynek, gdzie narkomani zaopatrują się w “towar”.

Manchester: Mężczyzna próbował w biały dzień zgwałcić 10-latkę

Jak twierdzi policja, połowa wszystkich włamań kradzieży i napaści w West Midlands jest popełniana przez osoby uzależnione od narkotyków i kosztuje gospodarkę około 1,4 miliarda funtów rocznie.

Inne dane statystyczne wskazują, że co trzy dni ktoś umiera z powodu przedawkowania narkotyków. Policja w West Midlands twierdzi, że pomysł jest odważny i praktyczny, a takie właśnie pomysły są potrzebne w dzisiejszej walce z przestępczością.

Inicjatywę poparło między innymi Królewskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego (The Royal Society for Public Health).

Producent owoców przez Brexit przenosi się z Wielkiej Brytanii do Chin

To nie pierwszy tego typu pomysł w ostatnich miesiącach. Władze Southampton rozważają utworzenie DCR-u – nadzorowanego punktu wstrzykiwania narkotyków dla ludzi uzależnionych. Więcej przeczytasz tutaj.