Już w przyszłym tygodni Wielką Brytanię czekają temperatury rzędu 23°C, co oznacza, że będzie cieplej niż w Portugalii. Ale taki stan nie potrwa długo.

Synoptycy przewidują, że w przyszłym tygodniu temperatury w Wielkiej Brytanii mogą sięgnąć nawet 23°C.

Prąd strumieniowy przesunie się na północ, a wyż znad Skandynawii powędruje bliżej wysp brytyjskich co spowoduje przyciągniecie ciepłego powietrza znad Europy.

Dzięki temu już w środę cała Wielka Brytania odczuje cieplejsze temperatury, ale najcieplej będzie na południu kraju.

Ocieplenie będzie można odczuć już w poniedziałek. W południowo-wschodniej i środkowej Anglii temperatura wyniesie wówczas około 20°C.

W środę w Southampton słupki rtęci pokażą 23°C, a temperatura odczuwalna wyniesie 24°C. W Londynie prognozowana temperatura to 22°C, będzie więc cieplej niż w Portugalii, gdzie w tym samym czasie przewiduje się 21°C.

Wraz z ociepleniem przyjdzie też piękna pogoda. W całej Wielkiej Brytanii nie zobaczymy prawdopodobnie ani jednej chmurki.

Miejscowości położone na południowym wybrzeżu mogą nie doświadczyć wysokich temperatur ze względu na chłodną bryzę znad morza, którego wody nadal są wyjątkowo zimne.

Wszystko co dobre kiedyś się kończy i już pod koniec następnego tygodnia temperatury znów zaczną spadać i pod koniec miesiąca wyniosą około 12°C.