Pierwsza kocia kawiarnia w rejonie Southampton

0

Pierwsza kocia kawiarnia zostanie wkrótce otwarta w Romsey nieopodal Southampton. Każdy miłośnik kotów z południa będzie wkrótce “miau” okazję napić się kawy w towarzystwie ulubionego zwierzaka.

Emma Blyth, założycielka kawiarni Paws For Thought Cat Cafe, która będzie znajdować się przy Church Street w Romsey, sama jest wielką wielbicielką kotów.

Kawiarnia będzie miejscem gdzie przy kawie będzie można poprzytulać kota lub po prostu pozwolić mu zdrzemnąć się na kolanach. Zwierzęta będą miały swoje miejsce na piętrze, ale w ciągu dnia będą przechadzać się wśród klientów kawiarni na dole.

Po otwarciu kawiarnia będzie organizować zbiórki pieniędzy dla lokalnych ośrodków ratowania kotów. Będzie także miejscem, w którym mieszkańcy będą mogli powspominać swoje zwierzęta, które odeszły.

Aby zapewnić bezpieczeństwo kotom ilość osób przebywających jednorazowo w kawiarni będzie ograniczona, obowiązuje więc system rezerwacji miejsc.

Kawiarnie tego typu działają w Japonii już ponad 10 lat i ostatnio są też dostępne w UK. Lista oczekujących na miejsce w takiej kawiarni jest długa i czasami wygląda to jak próba rezerwacji miejsca w ekskluzywnej restauracji.

W Anglii miejsca tego typu jak Kitty Cafe w Nottingham czy Lady Dinah’s Cat Emporium mają taki właśnie system rezerwacji, a lista oczekujących jest długa.

Emma planuje otwarcie kawiarni we wrześniu 2018 roku.