30-letni Łukasz Herba został uznany przez sąd w Mediolanie za winnego uprowadzenia brytyjskiej modelki Chloe Ayling i skazany na ponad 16 lat więzienia.

Wyrokiem włoskiego sądu Łukasz Herba, który w lipcu zeszłego roku miał porwać i zażądać okupu za brytyjską modelkę Chloe Ayling, spędzi w więzieniu 16 lat i 9 miesięcy.

Zamieszkały w Birmingham Herba nie przyznał się do winy i uważa, że do porwania w ogóle nie doszło twierdząc, że cała sprawa była ustalona między nim a Brytyjką, aby pomóc w jej karierze.

Polak udając fotografa miał zwabić kobietę do Mediolanu na sesję zdjęciową, po czym ją odurzył, umieścił w walizce i wywiózł w bagażniku samochodu do domu nieopodal Turynu.

Mężczyzna zamierzał sprzedać Brytyjkę na aukcji internetowej za 300 tys euro w bitcoinach. Podobne żądania wysłał do agentki i rodziny modelki.

Po sześciu dniach postanowił uwolnić kobietę i zawiózł ją do konsulatu brytyjskiego w Mediolanie.

Obrona Polaka twierdzi, że porwanie było uzgodnione między stronami i upozorowane. Jest to jednak kolejna już wersja wydarzeń oskarżonego, który w trakcie śledztwa wielokrotnie zmieniał zeznania.

Adwokatka Herby zapowiedziała apelację od wyroku, który nie jest prawomocny.