Młoda Polka wyłudziła od szpitala Southampton General tysiące funtów, podrabiając podpis swojego menadżera.

Aneta Drywa, matka dwójki dzieci zamieszkała w Eastleigh, została uznana winną sfałszowania podpisu swojego menadżera, aby uzyskać dodatkowe pieniądze od szpitala.

20-latka została oskarżona o kradzież £4,200, ale przyznała się tylko do kradzieży £2,500, w okresie między czerwcem i listopadem 2016 roku.

Sąd w Southampton usłyszał podczas rozprawy, że oskarżona wyłudziła pieniądze za 236 dodatkowych godzin, których nie przepracowała. Zwiększyła ilość godzin na karcie ewidencji czasu pracy, podrobiła podpis menadżera i wysłała do agencji, przez którą była zatrudniona w szpitalu.

Obrońca pani Drywy, Louise Morgan przekonywała sąd, że jej klientka “zrozumiała, ze popełniła błąd i bardzo tego żałuje”. Wskazała także na ówczesną trudną sytuację finansową oskarżonej, która miała ją pchnąć do kradzieży.

Sąd oszczędził jej więzienia skazując ją na 12 miesięcy prac społecznych i nakazując spłatę £2,434.56 na rzecz szpitala. Ze względu na trudną sytuację materialną oskarżonej sąd nie obciążył jej kosztami procesowymi.