Polska Parafia w Southampton organizuje pielgrzymkę do sanktuarium w Aylesford pod Londynem.

Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Aylesford pod Londynem odwiedza co roku 200 tysięcy pielgrzymów z różnych stron Wysp Brytyjskich i całej Europy. Przyjeżdżają do Aylesford, aby pomodlić się, wyciszyć i odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej zwanej także Szkaplerzną.

Mnisi, którzy osiedlili się w Aylesford w 1245 roku wybudowali tam pierwszy kościół. Przewodził im wówczas Szymon Stock – znany ze swojej niezłomnej świętobliwości, przyszły superior karmelitów na Zachodzie Europy. Stock bał się o los swoich braci i postanowił zwrócić się o pomoc do Maryi, która objawiła mu się w nocy z 15 na 16 lipca 1251 roku w otoczeniu zastępu Aniołów i wskazała na medalik (szkaplerz). Zapewniła, że każdy, kto będzie miał go przy sobie w chwili śmierci będzie zbawiony i otoczyła zakonników opieką.

Na pamiątkę tego wydarzenia wiele wierzących osób do dzisiaj nosi karmelitańskie szkaplerze i modli się do św. Szymona Stocka, którego relikwie sprowadzono do Aylesford 15 lipca 1951 roku, czyli w 700. rocznicę mistycznej wizji Maryjnej.

Pielgrzymka do Aylesford odbędzie się w pierwszą niedzielę września, czyli 03/09/2017.

Cena: dorośli – 20 funtów, dzieci do lat 10 – 10 funtów. Ilość miejsc ograniczona.

Według informacji na stronie parafii zapisy w poszczególnych kościołach będą prowadzili: A. Choromański – st. Edmund; Ania Basisty – Holy Cross; Agnieszka Stasiuk – Holy Family