Pracownica szpitala w Chester z zarzutem morderstwa 9 niemowlaków

0

Kobieta pracująca w Countess of Chester Hospital została aresztowana pod zarzutem morderstwa ośmiorga dzieci i usiłowania morderstwa kolejnych sześciu.

Policja zatrzymała kobietę w związku ze śledztwem prowadzonym przez funkcjonariuszy od 2015 roku.

Śledztwo dotyczy śmierci niemowląt w szpitalu Countess of Chester Hospital , gdzie w okresie od czerwca 2015 do czerwca 2016 roku zmarło 15 dzieci.

Policja bada także 15 przypadków upuszczeń, które nie zakończyły się śmiercią, ale mogły być celowym działaniem mającym do niej doprowadzić.

Detektyw Inspektor Paul Hughes z policji Cheshire powiedział na konferencji we wtorek: “W związku z toczącym się dochodzeniem aresztowaliśmy dziś rano pracownicę służby zdrowia”.

“Aresztowana usłyszała zarzut morderstwa ośmiorga dzieci i usiłowania morderstwa sześciorga dzieci i obecnie przebywa w areszcie”.

Policja nie podała oficjalnie nazwiska ani stanowiska w szpitalu zatrzymanej kobiety, ale w ramach śledztwa przeszukano wczoraj dom pielęgniarki Lucy Letby w Chester. Przeszukano również dom rodziców kobiety w Hereford.

Ilość zarzutów jakie ciążą na kobiecie może się jeszcze powiększyć ponieważ policja w ramach śledztwa bada obecnie 17 przypadków śmierci noworodków i 15 przypadków nie-śmiertelnych upuszczeń.

Inspektor Hughes powiedział, że rodzice wszystkich dzieci związanych ze sprawą są na bieżąco informowani i wspierani przez specjalnie przeszkolonych funkcjonariuszy.