Linia lotnicza Ryanair otworzy nową bazę na lotnisku Southend tworząc 750 nowych miejsc pracy i 16 nowych połączeń do 8 krajów.

Loty Ryanairem z lotniska w Essex będzie można odbyć na 16 nowych trasach między innymi do Barcelony, Mediolanu, czy Wenecji.

Przez lotnisko ma przechodzić około 1 miliona pasażerów taniego przewoźnika rocznie, którzy skorzystają z około 55 lotów tygodniowo.

To ciekawy ruch ze strony Ryanaira, który zapowiadał wyjście z brytyjskiego rynku po Brexicie i skupieniu się na rynku europejskim.

Na poparcie tego pomysłu Ryanair podaje, że za wzrost obrotów firmy w zaledwie 10% odpowiada rynek brytyjski, w porównaniu z np. 25% na rynku niemieckim.

W lutym Ryanair ogłosił, że likwiduje niemal wszystkie połączenia do lotniska Glasgow International, zamykając tym samym swoją bazę na tym lotnisku, przez co pracę straciło około 300 osób.

Baza na lotnisku Southend ma zostać otwarta w kwietniu przyszłego roku i będzie już 14-tą bazą Ryanaira, która dodatkowo stworzy 750 nowych miejsc pracy.