Shop Direct, właściciel takich sklepów internetowych jak Very czy Littlewoods ogłosił plany likwidacji trzech magazynów w Greater Manchester. Pracę straci blisko 2000 osób.

Grupa Shop Direct, właściciel takich sklepów internetowych jak Littlewoods.com i Very.co.uk, ogłosił, że w 2020 roku zamknie swoje magazyny w Shaw, Little Hulton i Raven.

Decyzje poprzedziły dogłębne analizy, które wykazały, że obecne magazyny mają ograniczoną dostępność, ograniczenia dotyczące rozmieszczania i załadunku i nie spełniają “ambicji operacyjnych grupy”.

Zamknięcie magazynów to część plan inwestycyjnego, który zakłada przeniesienie działalności do nowego zautomatyzowanego magazynu o wartości 200 milionów funtów w East Midlands.

Plany grupy oznaczają utratę stanowisk pracy przez 1117 pracowników zatrudnionych na stałe w magazynach, jak i 815 pracowników agencyjnych.

Magazyny SDG w Shaw

Około 500 z nich będzie mogło znaleźć zatrudnienie w nowym magazynie, ale dokładna liczba stanowisk nie jest jeszcze znana.

W nowym magazynie w okresach największego ruchu znajdzie zatrudnienie także około 200 tymczasowych pracowników agencyjnych.

Budowa nowego magazynu ma rozpocząć się już w przyszłym miesiącu, a pełną zdolność operacyjną ma osiągnąć do 2021 roku.