Święci przegrali 0:1 z Manchesterem City ostatni mecz w sezonie, a gola stracili w ostatniej akcji meczu. The Citizen wyśrubowali tym samym rekord Premier League i zakończyli sezon z dorobkiem 100 puntów.

Piłkarze Southampton nie mają się czego wstydzić. Do meczu przystąpili bardzo zdeterminowani, a stawką meczu były dodatkowe 2 miliony funtów w budżecie klubu.

W przypadku remisu Święci zajęliby 16. miejsce w Premier League wyprzedzając Huddesfield i inkasując 2 mln funtów więcej.

Oba zespoły miałyby taki sam dorobek punktowy, ale drużyna z Southampton byłaby wyżej ze względu na lepszy bilans bramkowy.

Święci plan wykonywali znakomicie niekiedy śmiało poczynając sobie pod bramką The Citizens. Najbliżej zdobycia gola był w 78. minucie Dusan Tadic. Serb serią zwodów oszukał desperacko interweniującego bramkarz City, ale jego strzał z linii bramkowej wybił Fernandinho

Jedyna bramka spotkania padła w 93. minucie. Gabriel Jesus w ostatniej akcji meczu przelobował bramkarza Świętych i zapewnił wygraną gościom z Manchesteru.

Man City osiągnął pułap 100 punktów i wyśrubował nowy rekord w ilości puntów zdobytych w jednym sezonie w Premier League.