Met Office poinformował, że nadchodzące trzy miesiące lata mają być najgorętsze od 12 lat, z temperaturami sięgającymi 33°C.

Według prognoz Met Office nadchodzące lato będzie gorętsze niż zazwyczaj i możemy się spodziewać trzech miesięcy upałów i pięknej pogody.

Słoneczna pogoda nadejdzie już w tym tygodniu, a to dzięki frontowi ciepłego powietrza znad Azorów, które dotrze na południe Anglii.

Po majowych rekordowych temperaturach prognostycy spodziewają się kolejnych trzech miesięcy w podobnym, upalnym tonie.

W ubiegłym miesiącu w całym kraju zanotowano łącznie 245,3 godziny słońca, najwięcej odkąd rozpoczęto pomiary w 1929 roku. Było to również najcieplejszy maj w historii, ze średnią maksymalną temperaturą w ciągu dnia wynoszącą 17 °C.

Met Office uważa, że temperatury w czerwcu, lipcu i sierpniu również będą wyższe niż średnia wynosząca dla trzech miesięcy letnich 14,3°C.

Samorządy lokalne i służby ratunkowe zostały powiadomione o prognozach, aby mogły zawczasu przygotować się na gorętsze niż zwykle lato.

Najgorętszy letni dzień w Wielkiej Brytanii miał miejsce w 2006 roku, kiedy to 19 lipca w Wisley w Surrey odnotowano 36,5 °C.