Sondaż przeprowadzony na zlecenie Cancer Research UK pokazuje, że ponad połowa dorosłych w UK robi mniej niż 2000 kroków dziennie.

Cancer Research UK zachęca Brytyjczyków do większej aktywności po przeprowadzonej ankiecie, z której wynika, że ponad połowa z nich chodzi mniej niż milę dziennie.

Ankietę przeprowadzoną przez YouGov na grupie 2119 dorosłych na zlecenie fundacji charytatywnej Cancer Research UK wykazało, że przeciętnie 52% brytyjskich dorosłych chodzi milę lub mniej dziennie, co odpowiada 2000 kroków. Prawie jedna piąta (17%) chodzi średnio mniej niż ćwierć mili dziennie w ciągu tygodnia.

W ankiecie zapytano co powstrzymuje ankietowanych przed spacerowaniem. Jedna trzecia odpowiedziała, że permanentny brak czasu, a co czwarty jako przyczynę podał złą pogodę. Niektórzy wskazywali na to, że nie czują się bezpiecznie chodząc samemu, oraz na brak miejsc do spacerów w pobliżu miejsca zamieszkania.

Liczne badania potwierdzają długoterminowe korzyści wynikające z aktywności. Zdaniem UK National Obesity Forum, osoba, która chodzi między 7.000 a 10.000 kroków dziennie kwalifikuje się jako “umiarkowanie aktywna”.

Cancer Research UK ostrzega, że ​​bezczynność zwiększa ryzyko zachorowania na raka, na którego co roku umiera około 160 000 osób. Tysiącom takich przypadków można byłoby zapobiec dzięki regularnym ćwiczeniom.

Aktywność fizyczna pomaga utrzymać zdrową masę ciała, co również zmniejsza ryzyko raka. Po paleniu tytoniu, nadwaga i otyłość są jedną z największych przyczyn zachorowań na raka w Wielkiej Brytanii. Z otyłością związane jest 13 różnych typów raka, w tym jelit, piersi i trzustki.

Fundacja zachęca ludzi do zwiększonej aktywności i postawienia sobie celu 10000 kroków dziennie.