Jan Bednarek zadebiutował w meczu Premier League przeciwko Chelsea Londyn. Polski obrońca w debiucie zdobył gola, ale jego drużyna ostatecznie przegrała z The Blues mimo, że prowadziła już 2:0.

Na mecz z Chelsea Mark Hughes trochę z konieczności musiał wystawić w obronie Jana Bednarka w miejsce wykartkowanego Stephensa. Była to jedyna zmiana w składzie w porównaniu do meczu z Arsenalem.

Na St Mary’s lepiej już od pierwszych minut prezentowali się gospodarze co zdołali udokumentować już w 21 minucie. Lewą stroną w pole karne wbiegł Bertrand i wyłożył piłkę Tadicowi, który po ziemi posłał piłkę do bramki.

Po przerwie nadal atakowali piłkarze z Southampton. W 54 minucie bliski podwyższenia był Shane Long, ale poślizgnął się przy oddawaniu strzału i piłkę ostatecznie nad bramką przeniósł Courtois.

W 60 minucie długie dośrodkowanie z rzutu wolnego Ward-Prowse’a spadło wprost na nogę wbiegającego Jana Bednarka i Święci prowadzili 2:0.

Polak świętujący dwa dni wcześniej 22 urodziny nie mógł wymarzyć sobie lepszego debiutu w Premier League.

Końcówka spotkania należał jednak do Chelsea. Najpierw, w 70. minucie spotkania, po dośrodkowaniu Marcosa Alonso z lewego skrzydła, piłkę do siatki skierował głową wprowadzony kilka minut wcześniej Olivier Giroud.

Pięć minut później lewą stroną w pole karne wbiegł Willian, który dograł do Hazarda i Belg z szóstego metra uderzył pod poprzeczkę.

Nadzieje Świętych na dobry wynik rozwiał w 78. minucie Giroud, który po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy płaskim strzałem przy lewym słupku wyprowadził Chelsea na prowadzenie.

Wynik nie zmienił się już do końca spotkania i Święci odnotowali czwartą porażkę z rzędu, tracąc tym samym trzy punkty do dającego pozostanie w Premier League 17. miejsca.

Już w środę Southampton zagra z Leicester City.