Maczety i siekiery w sklepie ExtremeWear

Pewnie nie jeden raz mogło się obić o uszy wspominanie o survivalowych wyprawach. Niektórym ciężko jest wyobrazić sobie spędzenie nocy w lesie, jednak dla części ludzi jest to hobby, o dziwo stające się coraz bardziej powszechne. Aby wyprawy były bezpieczne, warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który będzie je gwarantował. Sklep ExtremeWear posiada najlepszej jakości maczety i siekiery, dzięki którym survival stanie się jeszcze przyjemniejszy. Narzędzia te odnajdują swoje zastosowanie również przy codziennych czynnościach.
Maczety survivalowe

Czym cechują się maczety survivalowe?

Maczety survivalowe łatwo jest rozpoznać ze względu na ich charakterystyczny wygląd. Dobrej jakości maczety wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu mają zapewnioną świetną wytrzymałość. Część z nich posiada rękojeść pokrytą gumą, dzięki czemu pewniej i wygodniej się ją trzyma w dłoni. Można spotkać w sklepach narzędzia pokryte specjalną warstwą, która wpływa pozytywnie na ich żywotność. Są to bardzo ostre narzędzia, które idealnie sprawdzają się podczas przedzierania przez zarośla. Spotyka się je w dwóch rodzajach - bolo i parang.

Gdzie przyda się wielofunkcyjna maczeta wojskowa?

Wielofunkcyjna maczeta wojskowa jak sama nazwa wskazuje - nie ma posiada jednej funkcji. Zasłynęła z tego, że idealnie sprawdza się podczas survivalowych wypraw, podczas których trzeba przedzierać się przez gęste zarośla lub karczować drobne drzewa czy krzewy. Sprawdzi się idealnie dla harcerzy, wędkarzy no i oczywiście miłośników survivalu. Można również wykorzystywać je przy domowych pracach, między innymi podczas próby odświeżenia wyglądu krzewów. Tak naprawdę, nieważne, na co ktoś wpadnie, to maczeta wojskowa będzie się w tym dobrze sprawdzać.

Maczety i siekiery wojskowe - dlaczego warto?

Sprzęty te na ogół mogą kojarzyć się z filmami i nikt by nie pomyślał, że w dzisiejszych czasach zakup ich mógłby faktycznie się opłacać. Są to bardzo ostre narzędzia, które warto kupować, mając w planach wybrać się na jakąś wyprawę. Idealnie nadają się do przepraw przez gęste zarośla lub wycinki drobnych roślin. Maczety i siekiery wojskowe są idealnym narzędziem, które powinno towarzyszyć przy każdej wyprawie survivalowej. Niektóre siekiery zawierają w sobie dziurki do odkręcania śrub lub niewielką piłę, która pomaga przy cięciu drewna na opał.